youtube logo twitter logo instagram logo facebook logo linkedin-logo
25. november 2016

CONTOUR DESIGN NORDIC A/S flytter ind på Borupvang 5!

Endnu en IT-virksomhed – CONTOUR DESIGN NORDIC – flytter ind i ejendommen Borupvang i Ballerup, som er et af Storkøbenhavns mest dynamiske erhvervsområder og området er bla kendt for at være hjemsted for mange IT-virksomheder.

CONTOUR flytter ind i en flot og meget synlig ejendom, og bliver naboer i ejendommen til den amerikanske IT-virksomhed CA og Brenntag Nordic. Ejendommen indeholder flotte og funktionelle kontorlokaler og ejendommen har fælles kantine for husets beboere og en stor P-kælder.

CONTOUR flytter ind på i alt 430 m2, som BARFOED GROUP leverer klar til indflytning efter lejers ønsker den 1. marts 2017 efter endt ombygning.

CONTOUR DESIGN er kendt for sin – Rollermouse RED – som er en ergonomisk mus, der vender helt op og ned på den gængse måde at betjene en PC på. Læs mere om lejer på www.contourdesign.dk

BARFOED GROUP ser frem til et godt og langvarigt samarbejde på Borupvang.